» » »

Minatori - Ne Duart Tua Do Te Vdes Tabs

Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z # 

Ne Duart Tua Do Te Vdes Tabs

(ver. 1) Click to play this song!
Minatori
 Rating:
4.2/5 (5 votes)


 Ne Duart Tua Do Te Vdes lessons Tabs too difficult? Try these video lessons and learn fast
 
        Në duart tua do të vdes – Minatori


Intro: Em D

Em – 779987
D - 557775
C - 81010988

Gtr: 1 acoustic

       Em               D
E---7---7-7---7-7----------5---5-5---5-5----------------|
B---8---8-8---8-8----------7---7-7---7-7----------------|
G---9---9-9---9-9----------7---7-7---7-7----------------|
D---9---9-9---9-9----------7---7-7---7-7----------------|
A---7----------------------5----------------------------|
E---7----------------------5----------------------------|

Kjo është baza e ritmit – Ju rekomandoj ta dëgjoni këngën.

Solo
Gtr: 2 electric

E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G--------------------------7-------------------------------|
D—9h10p9h10p9-7----7-9-10----9-----------------------------|
A----------------------------------------------------------|
E----------------------------------------------------------|

E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D—9h10p9h10p9-7----7-9-------------------------------------|
A-------------------------------10-9-7---------------------|
E----------------------------------------------------------|

Gjatë këngës kitara elektrike kyçet me këtë ritëm:

    E5              D5
E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D--9---9-9--------------------------7---7-7----------------|
A--7---7-7--------------------------5---5-5----------------|
E----------------------------------------------------------|

Gjatë strofës vetëm: Em D

      pastaj

C      D         Em   D
Si udhëtim i gjatë në natë
C        D         Em   D
Ti më jep shpresë më………
C      D    Em   C
Edhe njè jetë, unë do të pres
Em    D       Em
Në duart tua do të vdes


Këtu kyçet kitara elektrike me efekt (distortion)
ndërsa kitara akustike vazhdon ritmin: Em D
Gtr: 2 electric

    E5              D5
E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D--9---9-9--------------------------7---7-7----------------|
A--7---7-7--------------------------5---5-5----------------|
E----------------------------------------------------------|

Nuk ka rëndësi pse ti vjen, Nuk ka rëndësi pse ti shkon…………..


 h – hummer on
 p – pull of

“Në duart tua do të vdes” është një këngë shumë e bukur dhe shumë e lehtë. Ky është verzioni origjinal.
Janë të mirëpritura!


Suksese dhe gjithë të mirat!
Danny Boy
      
Submit corrections    Ne Duart Tua Do Te Vdes lessons Hard to play? Try these video lessons and learn fast Ne Duart Tua Do Te Vdes lessons
    
↑ Back to top | Tablatures and chords for acoustic guitar and electric guitar, ukulele, drums are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only