» » »

Alban Skenderaj - Thirrje E Deshperuar Chords

Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z # 

Thirrje E Deshperuar Chords

(ver. 1) Click to play this song!
Alban Skenderaj
 Rating:
4/5 (4 votes)

 Thirrje E Deshperuar lessons Tabs too difficult? Try these video lessons and learn fast
 
        Intro: 
Dm F G 

Dm C Dm C G Dm 

Dm A7 Dm 
Ju kuptoj o njerëz qe kurrë s’ju kanë pranuar 
Gm C Dm 
Ju pranoj o njerëz qe kurrë s’ju kanë dëgjuar 
Dm A7 Dm 
Ju dëgjoj o njerëz qe zërin ua kanë harruar 
Gm C Dm 
Dhe s’mund t’ju harroj uuuu gjithmonë për ju kam për te kënduar 
A Dm A Dm 
Ju dëgjoj , ju kuptoj ju pranoj jo s’ju harroj 
E C F G 
Ju qe bota s’ju gëzon dhe bota ne sofrën e saj e te pasur 
Një lug për ju se shtoj 
A G D, F G D Dm Dm G G G 
Ju këndoj zemrën ju dhuroj uuuuuuuuuuuuu 
Dm G C A 
Thirrje te dëshpëruar askush nuk e dëgjoi askush nuk e pranoj 

Pa nisur përfundoi 
Dm G C A 
Libër i pashkruar askush nuk e shfletoi i lëne ne errësirë 

Ku pluhuri E mbuloi Dm C Dm C G Dm 
Dm A7 Dm 
Edhe nj jete n edhe ne jete te gjithë luajnë për te fituar 
Gm C Dm 
Po veç për ju loja pa nisur ka përfunduar 
Dm A7 Dm 
Mos hidh një hap mos hidh një hap ujku dhembet I ka zbuluar 
Gm C Dm 
Mos hidhni një hap toka rreth jush është minuar 
A Dm A Dm 
Ju dëgjoj Ju besoj pasurin mbi varfrin jo se pranoj 
E C F G 
Ju qe fati ju dënoj dhe bota ne sofrën e saj e te pasur 

Një lug për ju se shtoj 
Dm G C A 
Thirrje e dëshpëruar askush nuk e dëgjoj askush nuk e pranoj 

Pa nisur përfundoi 
Dm G C A 
Libër i pashkruar askush nuk e shfletoi 
I len ne errësirë ku pluhuri e mbuloi 
      
Submit corrections


    Thirrje E Deshperuar lessons Hard to play? Try these video lessons and learn fast Thirrje E Deshperuar lessons
    
↑ Back to top | Tablatures and chords for acoustic guitar and electric guitar, ukulele, drums are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only