» » »

Alban Skenderaj - Bardhe E Zi Chords

Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z # 

Bardhe E Zi Chords

(ver. 1) Click to play this song!
Alban Skenderaj
 Rating:
4/5 (4 votes)


 Bardhe E Zi lessons Tabs too difficult? Try these video lessons and learn fast
 
        
Intro: F Am Dm 2x

F        Am   Dm
As më shtyn, as me rri pranë,
F        Am   Dm
As me ndjek e as me mban.
Gm   
As me thua ku je,
C
As se di se ku jam,
F
As nuk dua ta di,
Dm
Me ke e s'të kam,
Am     Gm Bb C 
Kur skenari, skenari...

F       C       Dm        Bb
Do mbetet po ai..
F       C       Dm        Bb
Gjithmonë në bardhë e zi..
Am       Bb
As më shumë e as me pak,
Am       Bb
As më afer, as më larg,
Dm     C      G   C
Po herët, herët apo vonë...

F    Am   Dm   
O më vret o më shëron,
F    Am   Dm   
Si një engjëll më sulmon,
Gm
Dhe nuk mundem me ty, 
C
Nuk mundem pa ty,
F
Por s'mundem të shoh 
Dm
Dhe natën ne sy,
Am      Gm Bb  C   
Kur portreti, portreti..
F       C       Dm        Bb
Do mbetet po ai..

F       C       Dm        Bb
Gjithmonë në bardhë e zi..
Am       F
As më shumë e as me pak,
Am       Bb
As më afer, as më larg,
Dm     C      G   
Po herët, herët apo vonë...

Gm   Am    Dm
Do jem dhe unë si ti,
Gm         Am  Dm  
Kurse ti do jesh si unë, kush e di.

Gm
Dhe nuk mundem me ty, 
C
Nuk mundem pa ty,
F
Por s'mundem të shoh 
Dm
Dhe natën ne sy,
Am      Gm Bb  C   
Kur portreti, portreti..
F       C       Dm        Bb
Do mbetet po ai..

F       C       Dm        Bb
Gjithmonë në bardhë e zi..
Am       F
As më shumë e as me pak,
Am       Bb
As më afer, as më larg,
Dm     C      G   
Po herët, herët apo vonë...
      
Submit corrections    Bardhe E Zi lessons Hard to play? Try these video lessons and learn fast Bardhe E Zi lessons
    
↑ Back to top | Tablatures and chords for acoustic guitar and electric guitar, ukulele, drums are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only