» » »

Alban Skenderaj - Ata Sy Chords

Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z # 

Ata Sy Chords

(ver. 1) Click to play this song!
Alban Skenderaj
 Rating:
4/5 (4 votes)

 Ata Sy lessons Tabs too difficult? Try these video lessons and learn fast
 
        
Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur në kërkim.
Bm            Am
Sot ndihem më i lumtur, plot me frymëzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atë zë të ëmbël që zemren të ma shëroj 

Em         Am
Po kur fati s`të njeh jo nuk të troket në derë
Bm                    D
hmm.. kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
Am       C
po kur nata bie, unë prap kërkoj 
F#          Bm
Dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janë në c`do vend 
    C
në c`do hapë 
në c`do hapsirë 
     G
e në c`do kënd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
që i kanë dhënë 
     D    Bm
ditës diell natës hënë 
    C    G
po kët natë bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy që dtë kanë dhenë dashuri të pa thënë

Am Em

Em
Koha bën punën e saj
Am
i bën njerizit më të fortë
Bm
dhe unë dua që mendjen ta ndaj
    D
të trokas në tjetër portë

Am       C
po kur nata bie unë prapë kërkoj
F#             Bm
atë aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjojë
Em           Am
më s`dua të presë si një skllavë unë në liri
Bm           D
dua ti jap vetës shpresë ta kapërcej ktë histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapë kërkoj 
    B                Bm
dy sy plotë me drit që dhe natën s`perendojnë

Ref.
      
Submit corrections


    Ata Sy lessons Hard to play? Try these video lessons and learn fast Ata Sy lessons
    
↑ Back to top | Tablatures and chords for acoustic guitar and electric guitar, ukulele, drums are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only