>
 >
Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj

Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj Guitar Tabs

Minatori - Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj chords, tabs, tablatures, lyrics

Guitar lessons | Add/correct | Request | Top 50 tabs Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj Guitar Tabs – Minatori

CD, Sheet music, Poster

Do you like Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj? Share with your friends now
Tabs
Minatori - Shfletoj gazeten, per ty mendoj.
Danny boy
Intro:

Gtr: 1
      Cm
E--8---8---8---8-----|
B--8---8---8---8-----|
G--8---8---8---8-----|
D--10--10--10--10----|
A--10--10--10--10----|
E--x---x---x---x-----|

      G#
E--4---4---4---4-----|
B--4---4---4---4-----|
G--5---5---5---5-----|
D--6---6---6---6-----|
A--6---6---6---6-----|
E--x---x---x---x-----|

      D#
E--6---6---6---6-----|
B--8---8---8---8-----|
G--8---8---8---8-----|
D--8---8---8---8-----|
A--6---6---6---6-----|
E--x---x---x---x-----|

       A#
E--6---6---6---6-----|
B--6---6---6---6-----|
G--7---7---7---7-----|
D--8---8---8---8-----|
A--8---8---8---8-----|
E--x---x---x---x-----|

Ritmi luhet nga poshtė – lart
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Nėpėr ritėm – Gtr:2

  D#5  D5  C5  A#5
E-------------------------|
B-------------------------|
G-------------------------|
D--8-8--7-7--5-5--3-3-----|
A--6-6--5-5--3-3--1-1-----|
E-------------------------|

Gtr:2 Edhe kėtė pjesė
E----------------|
B--11--9--8~~----|
G----------------|
D----------------|
A----------------|
E----------------|

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4
Me vendim te prere nje ekspres egzekutoj
e shfletoj gazeten, dhe per ty mendoj
shtetis neper tituje askund nuk eshte gjete
ne Prishtine, ne Kosove, askund ne planete.

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.
Lexoj deklarata nga disa patriote
gazetare, shkrimtare, poet e budalle
vuatjet e tyre per kange jane pandare
kur folshe me ta te duket vetja shka

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.
Ndalem te kalendari historik
dhe me ka pak dro dhe frike
asgje sot per boten nuk eshte vendose
ne kete dite as Titaniku s'eshte fundos

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti


Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

ne kete dite as John Kennedy nuk eshte vra
as Nile Amstrongu sot nuk s'ka shkel ne hane
e per ēudi sot kurkuj s'ja pasna qi ate nane

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Cm – mbajeni – tejkalimi D# x 2; G# x 3; D# x 2; A# x 3.
Pseeeeee shkovee tiii
Pseeeeee shkovee tiii ( : : )

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.
Lexoj prognazone metrologjike
bore, shi, dielle, te rreshura politike
Krej qka di dhe qka eshte me rendsi
sot ti nuk je ketu sot shkove ti

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Opcione per Kosoven, sa te duash menjehere
ta mbshtjellin ta paketojne si nje hamburger
zgjedhje per Kosoven sa te duash si ne korent
Kosova republike, panvaresi, Kosova Kontinente

Pse shkove ti
Pse shkove ti

A ka shperthy ndonje bombe sot ne qender te Bombajit
ndonje bishti i sert a u pervlu ne gjykym te ēajit
Hitleri a boni sot vetevrasje ne Berlin
apo ra bomba atomike ne Hiroshime

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Sot shkova ti athua askush nuk mbet
sikur dikush ma vodhi kete qytet
sot dielli lindi dhe do te perndoj
mos mendo se me more ne qafe
se sot per ty do te mastruboje.

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Pseeeeee shkoveeee tiii
Pseeeeee shkoveeee tiii ( : : )
__________________

Kjo ėshtė e tėra! Tekstin e kam marr nga interneti.

Gjithė tė mirat dhe suksese!

Comments


Popular Minatori tabs & chords
Babai Im Eshte Punetor Chords
Mori Molla Me Sherbet Chords
Ne Duart Tua Do Te Vdes Tabs
Njeriu I Fundit Ne Planet Tabs
Nuk Besoj N Politik Tabs
Or E Prishur Tabs
Parsari Tabs
Si Shiu Ne Xhama Qe Bjen Tabs
Udha E Mbare Tabs
Mori Molla Me Sherbet Ukulele


Song lyrics↑ Back to top | Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only
© 2014 AZChords.com Contact us | Privacy policy | DMCA | Add/correct tabs | Request tabs | Top 50 tabs