>
 >
Or E Prishur

Or E Prishur Guitar Tabs

Minatori - Or E Prishur chords, tabs, tablatures, lyrics

Guitar lessons | Add/correct | Request | Top 50 tabs Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Or E Prishur Guitar Tabs – Minatori

CD, Sheet music, Poster

Do you like Or E Prishur? Share with your friends now
Tabs
Orė e prishur - Minatori
Danny boy

(ky ėshtė ritmi: poshtė, lart, poshtė, lart)

Em – intro

e------0--0-0--------|
b------0--0-0--------|
g--------------------|
d--2-----------------|
a--2-----------------|
e--0-----------------|


Am
e------0--0-0--------|
b------1--1-1--------|
g--2-----------------|
d--2-----------------|
a--0-----------------|
e--------------------|

B7
e------2--2-2--------|
b------0--0-0--------|
g--2-----------------|
d--1-----------------|
a--0-----------------|
e--------------------|

G
e------3--3-3--------|
b------3--3-3--------|
g--------------------|
d--0-----------------|
a--2-----------------|
e--3-----------------|

D
e------2--2-2--------|
b------3--3-3--------|
g--2-----------------|
d--0-----------------|
a--0-----------------|
e--------------------|


Em x 2
Si njė orė e prishur,
Am x 2    Em x 4
koha ėshtė ndal.
Em x 2
si njė re e vetmuar,
Am x 2     Em x 4
e bekuar kjo ditė.


Am x 4
dhe heshtja vdes,
         Em x 4
heshtja tė gjithė mi thotė.
B7 x 4            Em x 4
ti je kėtu, ka njėmijė vjet.


Em
e duart flasin,
Am         Em
duart tua mė kėrkojnė..
Em       Am     Em
shikimi yt, detin ma kujton..


Am
dhe heshtja vdes,
       Em
heshtja tė gjithė mi thotė.
B7           Em   E5 D5
ti je kėtu, ka njėmijė vjet.

G   D      G
Ti, kudo qė tė shkosh,
D      G
kudo qė tė jesh,
B7       Em
pranė do t'mė kesh.


Solo x 2
e----------------------|
b-8-10--10-8-7-7--8----|
g------9~--------------|
d-------------------9~-|
a----------------------|
e----------------------|


   \w/
    #
    #
   _#_
   (  )
   / O \
  (_____)
   Enjoy!

Suksese!

Comments


Popular Minatori tabs & chords
Babai Im Eshte Punetor Chords
Mori Molla Me Sherbet Chords
Ne Duart Tua Do Te Vdes Tabs
Njeriu I Fundit Ne Planet Tabs
Nuk Besoj N Politik Tabs
Parsari Tabs
Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj Tabs
Si Shiu Ne Xhama Qe Bjen Tabs
Udha E Mbare Tabs
Mori Molla Me Sherbet Ukulele


Song lyrics↑ Back to top | Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only
© 2014 AZChords.com Contact us | Privacy policy | DMCA | Add/correct tabs | Request tabs | Top 50 tabs