>
 >
Ne Duart Tua Do Te Vdes

Ne Duart Tua Do Te Vdes Guitar Tabs

Minatori - Ne Duart Tua Do Te Vdes chords, tabs, tablatures, lyrics

Guitar lessons | Add/correct | Request | Top 50 tabs Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Ne Duart Tua Do Te Vdes Guitar Tabs – Minatori

CD, Sheet music, Poster

Do you like Ne Duart Tua Do Te Vdes? Share with your friends now
Tabs
Nė duart tua do tė vdes – Minatori


Intro: Em D

Em – 779987
D - 557775
C - 81010988

Gtr: 1 acoustic

       Em               D
E---7---7-7---7-7----------5---5-5---5-5----------------|
B---8---8-8---8-8----------7---7-7---7-7----------------|
G---9---9-9---9-9----------7---7-7---7-7----------------|
D---9---9-9---9-9----------7---7-7---7-7----------------|
A---7----------------------5----------------------------|
E---7----------------------5----------------------------|

Kjo ėshtė baza e ritmit – Ju rekomandoj ta dėgjoni kėngėn.

Solo
Gtr: 2 electric

E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G--------------------------7-------------------------------|
D—9h10p9h10p9-7----7-9-10----9-----------------------------|
A----------------------------------------------------------|
E----------------------------------------------------------|

E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D—9h10p9h10p9-7----7-9-------------------------------------|
A-------------------------------10-9-7---------------------|
E----------------------------------------------------------|

Gjatė kėngės kitara elektrike kyēet me kėtė ritėm:

    E5              D5
E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D--9---9-9--------------------------7---7-7----------------|
A--7---7-7--------------------------5---5-5----------------|
E----------------------------------------------------------|

Gjatė strofės vetėm: Em D

      pastaj

C      D         Em   D
Si udhėtim i gjatė nė natė
C        D         Em   D
Ti mė jep shpresė mė………
C      D    Em   C
Edhe njč jetė, unė do tė pres
Em    D       Em
Nė duart tua do tė vdes


Kėtu kyēet kitara elektrike me efekt (distortion)
ndėrsa kitara akustike vazhdon ritmin: Em D
Gtr: 2 electric

    E5              D5
E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D--9---9-9--------------------------7---7-7----------------|
A--7---7-7--------------------------5---5-5----------------|
E----------------------------------------------------------|

Nuk ka rėndėsi pse ti vjen, Nuk ka rėndėsi pse ti shkon…………..


 h – hummer on
 p – pull of

“Nė duart tua do tė vdes” ėshtė njė kėngė shumė e bukur dhe shumė e lehtė. Ky ėshtė verzioni origjinal.
Janė tė mirėpritura!


Suksese dhe gjithė tė mirat!
Danny Boy

Comments


Popular Minatori tabs & chords
Babai Im Eshte Punetor Chords
Mori Molla Me Sherbet Chords
Njeriu I Fundit Ne Planet Tabs
Nuk Besoj N Politik Tabs
Or E Prishur Tabs
Parsari Tabs
Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj Tabs
Si Shiu Ne Xhama Qe Bjen Tabs
Udha E Mbare Tabs
Mori Molla Me Sherbet Ukulele


Song lyrics↑ Back to top | Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only
© 2014 AZChords.com Contact us | Privacy policy | DMCA | Add/correct tabs | Request tabs | Top 50 tabs