>
 >
Thirrje E Deshperuar

Thirrje E Deshperuar Chords

Alban Skenderaj - Thirrje E Deshperuar chords, tabs, tablatures, lyrics

Guitar lessons | Add/correct | Request | Top 50 tabs Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Thirrje E Deshperuar Chords – Alban Skenderaj

CD, Sheet music, Poster

Do you like Thirrje E Deshperuar? Share with your friends now
ChordsUkulele
Intro: 
Dm F G 

Dm C Dm C G Dm 

Dm A7 Dm 
Ju kuptoj o njerėz qe kurrė s’ju kanė pranuar 
Gm C Dm 
Ju pranoj o njerėz qe kurrė s’ju kanė dėgjuar 
Dm A7 Dm 
Ju dėgjoj o njerėz qe zėrin ua kanė harruar 
Gm C Dm 
Dhe s’mund t’ju harroj uuuu gjithmonė pėr ju kam pėr te kėnduar 
A Dm A Dm 
Ju dėgjoj , ju kuptoj ju pranoj jo s’ju harroj 
E C F G 
Ju qe bota s’ju gėzon dhe bota ne sofrėn e saj e te pasur 
Njė lug pėr ju se shtoj 
A G D, F G D Dm Dm G G G 
Ju kėndoj zemrėn ju dhuroj uuuuuuuuuuuuu 
Dm G C A 
Thirrje te dėshpėruar askush nuk e dėgjoi askush nuk e pranoj 

Pa nisur pėrfundoi 
Dm G C A 
Libėr i pashkruar askush nuk e shfletoi i lėne ne errėsirė 

Ku pluhuri E mbuloi Dm C Dm C G Dm 
Dm A7 Dm 
Edhe nj jete n edhe ne jete te gjithė luajnė pėr te fituar 
Gm C Dm 
Po veē pėr ju loja pa nisur ka pėrfunduar 
Dm A7 Dm 
Mos hidh njė hap mos hidh njė hap ujku dhembet I ka zbuluar 
Gm C Dm 
Mos hidhni njė hap toka rreth jush ėshtė minuar 
A Dm A Dm 
Ju dėgjoj Ju besoj pasurin mbi varfrin jo se pranoj 
E C F G 
Ju qe fati ju dėnoj dhe bota ne sofrėn e saj e te pasur 

Njė lug pėr ju se shtoj 
Dm G C A 
Thirrje e dėshpėruar askush nuk e dėgjoj askush nuk e pranoj 

Pa nisur pėrfundoi 
Dm G C A 
Libėr i pashkruar askush nuk e shfletoi 
I len ne errėsirė ku pluhuri e mbuloi 

Comments


Popular Alban Skenderaj tabs & chords
Ende Ka Shprese Chords
Me Prit Atje Chords
Miremengjes Chords
My Oasis Chords
Vetem Ty Chords
Eklips Intro Tabs
Kur Fjalet Mungojne Ukulele
Me Prit Atje Ukulele
Mirmengjes Ukulele
Mirsevjen N Shpirtin Tim Ukulele


Song lyrics↑ Back to top | Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only
© 2014 AZChords.com Contact us | Privacy policy | DMCA | Add/correct tabs | Request tabs | Top 50 tabs