» » »

Alban Skenderaj, Me Prit Atje Chords (ver.1)

Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z # 

Me Prit Atje Chords (ver.1)

Alban Skenderaj Tabs
 Rating:
4/5 (4 votes)
Me Prit Atje lessons Tabs too difficult? Try these video lessons and learn fast

WWW.AZCHORDS.COM | Alban Skenderaj Chords - Me Prit Atje Chords (ver. 1)


Alban Skenderaj - Me Prit Atje

Capo 1st fret (Kapotasti ne perden e pare)

Intro: Em G C Em 2x

Em      G
Me prit atje pritem edhe pak
C          Em
Te na bashkohet dhe hena
Em       G
Me prit atje ti pritem edhe pak
   C         Em
Qe te pikturojme jetet tona
   Am       Em
E te kalojme cdo merzi
   Am       Em
E te harrojme cdo lakmi
     Am      G   Bm  Bm 
Sepse nje dite do jemi vetem hi

Ref:
C   G      Em   G
Oh ler shpirtin te flas
     C       G   Em   G
Oh le te derdhet dashuria pa mas
   Am    Em 
Oh se do cdo njeri
    Am    Em 
E kur e do ska kufi 
     Am        G   Bm    Bm
Dhe kur e ke ska nevoj per fantazi yeahheehh

Em G C Em 2x

Em      G
Do jem me ty deri naten vone
C          Em
Derisa te shuhen dhe yjet
Em       G
Do jemi bashke edhe kur agon
   C           Em
Madje diellin e zgjojme nese duhet

     Am      Em
E mos me thuaj nuk e di
      Am      Em 
Dhe ndonje her vec per tani
     Am       G   Bm   Bm 
Sepse nje dite do te jemi vetem hi

Ref:


Em G C Em 2x


Ref...:2x
      
Submit corrections

↑ Back to top | Alban Skenderaj Chords for Me Prit Atje. Lyrics for acoustic guitar and electric guitar. Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only