>
 >
Kur Fjalet Mungojne

Kur Fjalet Mungojne Chords

Alban Skenderaj - Kur Fjalet Mungojne chords, tabs, tablatures, lyrics

Guitar lessons | Add/correct | Request | Top 50 tabs Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Kur Fjalet Mungojne Chords – Alban Skenderaj

CD, Sheet music, Poster

Do you like Kur Fjalet Mungojne? Share with your friends now
ChordsUkulele

Bm
Ti ulur nė njė stol e vendosur shikon
Ti me dyshimet e tua qė vet i ndihmonė
D        E
Heshtja lehtė tė pushton
A            D
dhe fjlaėt e ndjera s`tė vinė
Bm           E
Ndoshta njė krenari tė kotė
A              Bm
Kėrkon ti tė mbrosh me vėshtrim

    D     A    Bm
Pastaj ėmbėl me shfaqesh papritur 
      D   A    Bm
dhe me gjen tė pa pėrgaitur
D      A      Bm
Dorėn ma merr dhe fortė ti ma shtrengon
     D   A      Bm
mė e forta ndjenjė e arritur

D         A          Bm
Ti nuk gjen dot forcėn tė mė shohėsh nė sy
D      A         Bm
Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy

Bm
Ti bukur e kupton mė s`do jet si njėherė 
Ti rolin tėnd vazhdon por frika tė merr
D        E
Heshtja nisė tė braktisė 
    A          D 
dhe lotėt e ndjera te vinė
Bm        E
Zemra trokitjen e nisė
A            Bm
Tashmė i vertetė ky trishtim

    D     A    Bm
Pastaj ėmbėl me shfaqesh papritur 
      D   A    Bm
dhe me gjen tė pa pėrgaitur
D     A  Bm
Fjalėt e tua vonė po tingėllojnė
    D        A       Bm
Ato fjalė qė dikur i kam pritur

D       A          Bm 
Fjalėt e ndėrtojnė njė lumturi
D        A          Bm
Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy
D        A           Bm
Ti nuk gjen dot forcėn tė mė shohėsh nė sy
D       A           Bm
Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy

G  A Bm E G A Bm
ooooOOooooOOoooo
G  A Bm E G A Bm
ooooOOooooOOoooo.

Comments


Popular Alban Skenderaj tabs & chords
Ata Sy Chords
Dika Chords
Eklips Intro Tabs
Bardhe E Zi Ukulele
Ende Ka Shprese Ukulele
Let Me Die With You Ukulele
Mall Mergimtar Ukulele
Me Prit Atje Ukulele
Si Me Pare Ukulele
Thirrje E Deshperuar Ukulele


Song lyrics↑ Back to top | Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only
© 2014 AZChords.com Contact us | Privacy policy | DMCA | Add/correct tabs | Request tabs | Top 50 tabs