>
 >
Ata Sy

Ata Sy Chords

Alban Skenderaj - Ata Sy chords, tabs, tablatures, lyrics

Guitar lessons | Add/correct | Request | Top 50 tabs Artists:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Ata Sy Chords – Alban Skenderaj

CD, Sheet music, Poster

Do you like Ata Sy? Share with your friends now
ChordsUkulele

Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur nė kėrkim.
Bm            Am
Sot ndihem mė i lumtur, plot me frymėzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atė zė tė ėmbėl qė zemren tė ma shėroj 

Em         Am
Po kur fati s`tė njeh jo nuk tė troket nė derė
Bm                    D
hmm.. kėshtu e ka kjo jetė pak tė jep e pak tė merr
Am       C
po kur nata bie, unė prap kėrkoj 
F#          Bm
Dy sy qė dhe natėn unė mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janė nė c`do vend 
    C
nė c`do hapė 
nė c`do hapsirė 
     G
e nė c`do kėnd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
qė i kanė dhėnė 
     D    Bm
ditės diell natės hėnė 
    C    G
po kėt natė bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy qė dtė kanė dhenė dashuri tė pa thėnė

Am Em

Em
Koha bėn punėn e saj
Am
i bėn njerizit mė tė fortė
Bm
dhe unė dua qė mendjen ta ndaj
    D
tė trokas nė tjetėr portė

Am       C
po kur nata bie unė prapė kėrkoj
F#             Bm
atė aromė tė ėmbėl qė nga shtrati tė mė zgjojė
Em           Am
mė s`dua tė presė si njė skllavė unė nė liri
Bm           D
dua ti jap vetės shpresė ta kapėrcej ktė histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapė kėrkoj 
    B                Bm
dy sy plotė me drit qė dhe natėn s`perendojnė

Ref.

Comments


Popular Alban Skenderaj tabs & chords
Bardhe E Zi Chords
Dika Chords
Mall Mergimtar Chords
Miremengjes Chords
Mirmengjes Chords
Nese Thua Po Chords
Si Me Pare Chords
Eklips Intro Tabs
Me Prit Atje Ukulele
Si Me Pare Ukulele


Song lyrics↑ Back to top | Tablatures and chords are parodies/interpretations of the original songs. You may use it for private study, scholarship, research or language learning purposes only
© 2014 AZChords.com Contact us | Privacy policy | DMCA | Add/correct tabs | Request tabs | Top 50 tabs